| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.515 kg |
| Længde | 431 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 143 cm |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 27 okt 2025 |
| Moment | 350 nm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Batteristørrelse | 8,8 kWh |
LANE ASSIST, NØGLEFRI ADGANG / START, SPORTSSÆDER FOR, SÆDEVARME FOR, LED FORLYGTER, FJERNLYS ASSISTENT, DRIVE SELECT, AFTAGELIGT TRÆK, NAVIGATION, P-SENSOR BAG, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 17" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, aftageligt træk, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, navigation, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold