| Farve | Hvid |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 224 / 165 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | 4-hjuls træk |
| Vægt | 1.635 kg |
| Længde | 434 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 156 cm |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Sidst synet | 5 sep 2025 |
| Moment | 385 nm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Batteristørrelse | 7,7 kWh |
LED FORLYGTER, DRIVE SELECT, LÆDER SÆDER, 2 ZONET KLIMA, SÆDEVARME FOR, EL-BAGKLAP, CHROME LINE EXTERIEUR, TAGRÆLING ALUMINIUM SATINATED, ARMLÆN, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, ambiente belysning, 17" alufælge, læderrat, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, automatisk nødbremsesystem