| Farve | Sort |
| Døre | 5 |
| Gear | 8 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.444 kg |
| Længde | 467 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 151 cm |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 10 sep 2024 |
| Moment | 240 nm |
| Lasteevne | 536 kg |
LEV. NYSYNET, LEV. NY SERVICERET, NYE SOMMERDÆK MONTERET, ADAPTIV FARTPILOT, LANE ASSIST, LED FORLYGTER, DRIVE SELECT, TRÆK, APPLE CARPLAY NAVIGATION, SÆDEVARME, VARME I FORRUDE, NØGLEFRI ADGANG / START, AUTO HOLD, 17" ALUFÆLGE, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 17" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, træk, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold, automatisk nødassistent, træthedsregistrering, tagræling, tågelygter