| Farve | Grå-Koks |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 109 / 80 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.395 kg |
| Længde | 439 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 156 cm |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Sidst synet | 27 aug 2025 |
| Moment | 260 nm |
| Lasteevne | 590 kg |
LEV. NYSERVICERET, NAVIGATION, AFTAGELIGT TRÆK, LÆDER SÆDER, BØRNESÆDER I BAG, SÆDEVARME, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge, el-sidespejle, aftageligt træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, automatisk start/stop, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp