| Farve | Hvid |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 190 / 140 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 2.135 kg |
| Længde | 468 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 167 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Moment | 385 nm |
| Lasteevne | 405 kg |
| Batteristørrelse | 70,5 kWh |
EL INDST. FORSÆDER M. MEMORY, EL JUSTERBAR LÆNDESTØTTE, 360 GRADERS KAMERA, BAKKAMERA, P-SENSOR FOR & BAG, NØGLEFRI ADGANG / START, FOD OPLUK TIL BAGKLAP, ADVANCED LYD ANLÆG, NAVIGATION, TRÅDLØS APPLE CARPLAY, TRÅDLØS MOBIL LADNING, LED HIGH PERFORMANCE FORLYGTER, FJERNLYS ASSISTENT, LANE ASSIST, BLINDVINKEL ASSISTENT, AMBIENTE BELYSNING, VARME I RATTET, VARME I FORSÆDER, MØRK TONED RUDER BAG, SORT HIMMEL, 2 ZONET KLIMAANLÆG MED LUFTDYSER I BAG, JUSTERBAR SÆDEBUND / RYG, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. forsæder m. memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 18" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, varmepumpe, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, automatisk parkeringssystem, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold, automatisk nødassistent