| Farve | Sølv |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 120 / 88 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.378 kg |
| Længde | 425 cm |
| Bredde | 186 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 5 jan 2026 |
| Moment | 300 nm |
| Lasteevne | 432 kg |
PANORAMA GLASTAG, NAVIGATION, LANE ASSIST, TRÆK, FJERNLYS ASSISTENT, FARTPILOT, BAKKAMERA, P-SENSOR FOR OG BAG, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 16" alufælge, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, fjernlysassistent, vognbaneassistent