| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 115 / 85 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.251 kg |
| Længde | 424 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 155 cm |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Sidst synet | 8 jul 2024 |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 483 kg |
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 16" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, fjernlysassistent, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent