| Farve | Grå-Koks |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 110 / 81 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.391 kg |
| Længde | 456 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Sidst synet | 23 okt 2024 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 409 kg |
LEV. NYSYNET, SERVICE OVERHOLDT, TANDREM SKIFTET V. 169.000 KM 6-2021, SIDSTE SERVICE V. 223.940 KM D. 8-2025, AFTAGELIGT TRÆK, REGNSENSOR, EL-SPEJLE MED VARME, SÆDEVARME, HØJDE JUSTERBAR FORSÆDE, 2 ZONET KLIMA ANLÆG, kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 15" alufælge, helårshjul, el-sidespejle m/varme, tagræling, aftageligt træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, auto hold